Pomoc dla Kazimierza Jurka z Małopolski

Pomóż i udostępnij by inni mogli również pomóc

Zapraszamy do wspólnego wsparcia Pana Kazimierza Jurka z Małopolski

Historia Rodziny Pana Kazimierza

Pan Kazimierz Jurek ma 33 lata i jest kawalerem. Mieszka z mamą i siostrą w rodzinnym domu. Gdy w 2016 roku zmarł jego tato, to on został głównym żywicielem rodziny i wsparciem w codziennym życiu dla sześćdziesięcioletniej obecnie mamy i siostry. Z zawodu kucharz, aby temu sprostać wykonywał różne prace z których mógł utrzymać rodzinę i dom. Niestety w dniu 6 maja 2019 roku Pan Kazimierz uległ poważnemu wypadkowi na budowie. Zdrowie, którym się wcześniej cieszył na skutek wypadku odeszło bezpowrotnie. Z poważnymi obrażeniami głowy oraz ramienia trafił do szpitala. Na skutek upadku z wysokości doznał krwiaka nad i podtwardówkowego po lewej stronie głowy, uraz czaszkowo-mózgowy, kraniotomie, niedowład prawostronny.
Po tym tragicznym zdarzeniu pozostały trwałe zmiany: paraliż prawej ręki i nogi, padaczka oraz ubytki w lewej części głowy, które dopiero w wyniku operacji w obecnym 2020 roku w lipcu zostały wypełnione i wykonano rekonstrukcję głowy.

Życie Rodzinne

Obecne życie rodziny zmieniło się diametralnie z opiekuna i żywiciela rodziny Pan Kazimierz stał się osobą, którą należało otoczyć troskliwą opieką tuż po wypadku jak i obecnie gdy nie może pozostawać sam w domu ze względu na problemy w codziennym funkcjonowaniu i występujące ataki padaczki. Rodzina; mama i siostra mocno wspierają w codziennym życiu Pana Kazimierza, opiekują się nim na co dzień i pomagają mu w codziennej rehabilitacji. Pan Kazimierz, mamie i siostrze odwdzięcza się jak tylko może, przede wszystkim dobrym słowem, wsparciem i ogromną wdzięcznością za trud opieki. Pomimo swojej znacznej niepełnosprawności pozostał człowiekiem z optymizmem patrzącym w przyszłość.

Kluczowe potrzeby Rodziny

 

Będąc w trudnej sytuacji rodzina ani razu nie wspomina o dobrach materialnych, które mogłyby im ułatwić, bądź uprzyjemnić codzienne życie, lecz cały czas podkreślane są urządzenia czy sprzęt potrzebny do rehabilitacji i codziennego funkcjonowania Pana Kazimierza.

 

1. zestaw ręcznych taśm do rozciągania,

2. ciężarki do ćwiczeń,

3. zestaw różnych piłek rehabilitacyjnych tzw. jeżyków,

4. rowerek rehabilitacyjny,

5. toaleta dla osoby niepełnosprawnej,